Simpozion Archaeomet 2010



Listă Participanţi



  • Emilian Alexandrescu – Universitatea Bucureşti, Facultatea de Istorie, Bucureşti
  • Radian Andreescu – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Corneliu Beldiman – Universitatea “Dimitrie Cantemir”, Bucureşti
  • Diana Bindea – Muzeul Naţional de Istorie a Transilvaniei, Cluj-Napoca
  • George Bodi – Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”, Iaşi
  • Corina Borş – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Roxana Bugoi – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Cristina Carsote – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Mischka Carsten – Kiel University, Germania
  • Marin Cârciumaru – Universitatea Valahia, Târgovişte
  • Laurent Chrzanovski – Institutul Multimedia Româno Elveţian
  • Marius-Mihai Ciută – Universitatea "Lucian Blaga", Sibiu
  • Alexandra Comşa – Institutul de Tracologie, Academia Romană, Bucureşti
  • Bogdan Constantinescu – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Otis Crandell – Universitatea „1 Decembrie 1918”, Alba Iulia
  • Iharka Csillik Szücs – Institutul Astronomic, Cluj-Napoca
  • Sanda Maria Doncea –Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Chimie şi Petrochimie, Bucureşti
  • Georgeta El Susi – Institutul de Arheologie “Vasile Pârvan”, Bucureşti
  • Petronela Fotea – Muzeul de Istorie şi Artă al Municipiului Bucureşti
  • Sabrina Gloux – Archaeological Techniques and Research Center, “ArchaeoTek”, Canada
  • Daniela Iamandi – Universitatea Valahia, Târgovişte
  • Corina Ionescu – Universitatea “Babeş-Bolyai”, Facultatea de Geologie, Cluj-Napoca
  • Theodor Isvoranu – Institutul de Arheologie ”Vasile Pârvan”, Bucureşti
  • Raluca Kogălniceanu – Muzeul Judeţean “Teohari Antonescu”, Giurgiu
  • Attila Laszlo – Universitatea “Alexandru Ioan Cuza”, Iaşi
  • Cornelia-Magda Lazarovici – Institutul de Arheologie Iaşi
  • Gheorghe Lazarovici – Universitatea "Eftimie Murgu" Reşiţa, Universitatea "Lucian Blaga" Sibiu
  • Augustin Lazăr – Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Alba-Iulia
  • Sabin Adrian Luca – Muzeul Naţional Brukenthal, Sibiu
  • Monica Macovei – Universitatea Bucureşti, Facultatea de Geologie şi Geofizică, Bucureşti
  • Mihaela Marica – Institutul de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Maria Mihaela Manea – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Carmen Marian – Complexul Muzeal Naţional "Moldova", Iaşi
  • Zoia Maxim – Muzeul Naţional de Istorie a Transilvaniei, Cluj-Napoca
  • Lucreţia Miu – Institutul Naţional de Cercetare Dezvoltare Textile-Pielarie, Bucuresti
  • Zsolt Molnár – Universitatea “Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca
  • Istvan Nagy-Korodi – Universitatea “Babeş-Bolyai”, Facultatea de Geologie, Cluj-Napoca
  • Daniel Neguţ – Institutul de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Ernest Oberländer-Târnoveanu – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Agata Olariu – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Carmen Pavel – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Cătălina Păuna – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Irina Petroviciu – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Darren Poltorak – Archaeological Techniques and Research Center, “ArchaeoTek”, Canada
  • Corneliu Ponta – Institutul de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti-Măgurele
  • Alexandu Popa – Institutul German de Arheologie, Frankfurt/Main
  • Diana Popescu – Institutul de Arheologie ”Vasile Pârvan”, Bucureşti
  • Alida Timar Gabor – Universitatea “Babeş-Bolyai”, Cluj-Napoca
  • Joanna Trabska – Rzeszow University, Institute of Archaeology, Poland
  • Corina Simion – Institutul de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele Mihaela Simion – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Ioana Stănculescu – Universitatea din Bucureşti, Facultatea de Chimie, Bucureşti
  • Florin Stănescu – Universitatea "Lucian Blaga", Sibiu
  • Cosmin Suciu - Universitatea “Lucian Blaga”, Sibiu
  • Diana-Maria Sztancs – Universitatea “Lucian Blaga”, Sibiu
  • Rareş Şuvăilă – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Ion Tentiuc – Muzeul Naţional de Arheologie şi Istorie a Moldovei, Chişinău, R. Moldova
  • Eugen S. Teodor – Muzeul Naţional de Istorie a României, Bucureşti
  • Alexandra Ţârlea – Universitatea Bucureşti, Facultatea de Istorie, Bucureşti
  • Angela Vasilescu – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Aurel Vîlcu – Institutul de Arheologie ”Vasile Pârvan”, Bucureşti
  • Marian Vîrgolici – Institutul Naţional de Fizică şi Inginerie Nucleară “Horia Hulubei”, Bucureşti Măgurele
  • Gheorghe Udubaşa – Universitatea din Bucureşti, Facultatea de Geologie şi Geofizică, Bucureşti
  • Sorin Udubaşa – Universitatea din Bucureşti, Facultatea de Geologie şi Geofizică, Bucureşti
  • Marta Ursescu – Centrul de Cercetare şi Conservare - Restaurare a Patrimoniului Cultural Iaşi, Complex Muzeal Naţional "Moldova", Iaşi
  • Raymond Whitlow – Archaeological Techniques and Research Center, “ArchaeoTek”, Canada

sus

© romarchaeomet 2008-2012
webdesign pixelsbloom